Ostavka Mirele Glavaš PDF Ispis E-mail
Autor Franjo Samardžić   
19. svibnja 2016.

ZAMJENICA GRADONAČELNIKA MIRELA GLAVAŠ PODNIJELA OSTAVKU

Želim se zahvaliti svim građanima koji su glasali za mene, za  drugu zamjenicu Vesnu i za gradonačelnika. Dajem neopozivu ostavku jer ne vidim što bi ja kao volonter trebala  trenutno  raditi iako kao volonter mogu pomoći kad god želim i kad hoću. Molim sve one koji ne žele da ovaj grad ide naprijed da kažu i objasne građanima na koji će način to biti ubuduće. Obratit ću se i pismom da vidite koje projekte sam pripremila. Nažalost, ne mogu ih ostvariti jer nemamo Gradsko vijeće - kazala je vrlo emotivno Mirela Glavaš.

Ostavku svoje zamjenice komentirao je  gradonačelnik Vinko Grgić.

- Htio sam na neki način depolitizirati ovaj grad pa su moje zamjenice  neovisne i nemaju veze s politikom. Kolega Vidošić je kao gradski vijećnik  neovisan i kao takav predložen za predsjednika Gradskog vijeća, kao i svi drugi ljudi koji su neovisni ali dobri znalci svog posla.
Gospođa Mirela Glavaš se 26 godina bavi privatnim poslom i koja zna kako on funkcionira   kao što zna  kako funkcionira 108 firmi koje vodi. Zamislite da vas opstruira u 106 firmi. Što ćete raditi? Bacit će te papire i svima se zahvaliti. To joj se dogodilo u Gradskom vijeću. Zaista se trudi kao i  mi svi zajedno. Ima velikih ambicija u Fondovima, u kojima i privatno radi. Napravila je pripremu za desetak i više projekata koji bi oplemenili naš grad. Nažalost, nije dobila podršku - kaže gradonačelnik Vinko Grgić.POJAŠNJENJE OSTAVKE ZAMJENICE GRADONAČELNIKA MIRELE GLAVAŠ

U cijelosti prenosimo priopćenje Mirele Glavaš, zamjenice gradonačelnika koja je 19. svibnja 2016., nakon još jedne propuštene prilike da se konstituira Gradsko vijeće, podnijela neopozivu ostavku.

Poštovane građanke i građani Nove Gradiške!

U ovom trenutku smatram da nemam potrebu obnašati dužnost zamjenika gradonačelnika te sam na istu dala neopozivu ostavku.

Nakon drugog pokušaja konstituiranja Gradskog vijeća, koji naravno, opet nije uspio, ne vidim niti jedan razlog da obnašam dužnost, za koje mi je dano povjerenje od strane naših građana, zajedno sa mojom kolegicom, zamjenicom gradonačelnika za društvene djelatnosti, kao nezavisnim kandidatkinjama i našim gradonačelnikom Vinkom Grgićem.

Ne želim primiti niti kune iz gradske blagajne za puko naslikavanje i tapšanje po ramenu! Bolje tu volontersku naknadu usmjerite potrebitima!

Moje su navike većinom – radne, pa sam tako i shvatila poziciju dogradonačelnika, koja mi je predstavljala iznimnu čast, smatrajući da mogu zajedno sa svim zainteresiranim stranama pokušati i dati sve od sebe da napokon naš grad učinimo prvenstveno boljim mjestom za življenje – svima nama. Međutim osobni interesi naših političara te raznih stranki su uvijek veći nego grad – a grad – nisu zgrade koje gradimo nego LJUDI – koji ovdje žive.

Nisam politički opredijeljena pa ne moram biti nečiji „poslušnik“ niti čekati upute iz našeg glavnog grada da li nešto smijem ili ne smijem napraviti. Oni koji čekaju „upute“ od svojih stranaka svakako molim da pozdrave svoja vodstva sa pozivom da dođu živjeti u Novu Gradišku pa tada mogu, možda, nešto i reći o nama! Žalosno je samo to što sami ne vide da ljudi nisu glupi – ne možeš nikome više „servirati“ pod – to se mora, tako negdje piše…- znaju ljudi jako dobro čitati – ne pravite više budale od njih!!! Demokraciju ste izokrenuli – demokracija je pravo svakoga od nas da otvoreno kaže svoje MIŠLJENJE ali isto tako demokracija je način na koji trebamo i poslušati drugačije stavove  kao i kritike te prihvaćanje činjenice da nismo svi isti – bez nepotrebnih vrijeđanja i okrivljavanja, manipulacija i laži.

Ne izglasavanjem gradskog vijeća stopirana je provedba novih projekata na kojima smo započeli raditi, kako gradonačelnik i zamjenice, tako i svi uključeni u rad gradske uprave, svih službi i tvrtki u vlasništvu grada Nova Gradiška.

Nije nas zanimalo tko se nalazi u kojoj političkoj stranki, tko je s kime dobar, da li netko radi više ili manje… Fokus je bio samo napredak, stvaranje uvjeta za bolju poslovnu klimu koja bi dovela do novih radnih mjesta – pod radnim nazivom „Prilika za tebe“ .

Pošto sam sama poduzetnik to mi je bio najveći izazov – kako olakšati poslovanje poduzetnicima iz Nove Gradiške i okolice te smanjiti namete kako bi se stekli uvjeti za nova radna mjesta.

Da je konstituirano Gradsko vijeće i da smo imali mogućnost iznijeti naš prijedlog proračuna, krenuli bi odmah sa malim olakšavanjem rada poduzetnika – smanjenjem najveće dopuštenog razrezanog poreza na tvrtku – za koji je dan prijedlog i od strane HOK Nova Gradiška. Porez na tvrtku je i dalje najveći mogući, pa nas čekaju uplatnice do kraja mjeseca, naravno po staroj odluci.

Također sam pregovarala sa par ambasadora zemalja čije su ekonomije jedne od vodećih u svijetu da nam budu gosti i osnažimo suradnju isključivo sa poduzetnicima – povezivanje potencijalnih ulagača tih zemalja kao i otvaranje izvoznih prilika za naše poduzetnike što bi svakako rezultiralo pozitivnim pomacima u našoj maloj sredini. Mali smo ali imamo jedan izniman resurs – ljude – koji su vrijedni i priznati u svijetu sa vrlinama koje malo tko ima kao Slavonci.

Kroz EU fondove bi iskoristili sve blagodati koje nam pružaju, kako za poduzetnike tako i za udruge koje djeluju u našem gradu, i naravno za rad gradske uprave i gradskih tvrtki, kako bi postali „flashlight“  - trepereće svjetlo – kojima bi privukli svakoga tko bi i nakratko posjetio naš grad i našu sredinu.

Koliko je takvih projekata već smo nabrajali i prije tjedan dana, kada je gradonačelnik u kratkim crtama iznio već niz započetih aktivnosti (uvažavajući trud prethodnika) na konferenciji za novinare.

Za dva tjedna izlaze prve mjere gdje bi grad kandidirao za projekte za koje nam se pružaju mogućnosti sufinanciranja iz EU fondova i do 90% sredstava, a sada?

Kako da išta ugovorimo kada nemamo niti proračun niti Vijeće?! Neka Vam vijećnici obrazlože ta pitanja.

Osobno sam mislila (i tražila bih to od vijećnika) da se aktivno, svi zajedno, uključimo u razne projektne aktivnosti koje bi nam svima pomogle u razvoju grada, a sada se pitam da li je ipak nekom u interesu da se svi odselimo iz našeg grada kako bi i dalje bili – sebi dovoljni.

Ovom prilikom se želim, još jednom,  zahvaliti gradonačelniku Vinku Grgiću na prilici koju mi je pružio – i dalje ću biti podrška u svakom segmentu gdje mu bude pomoć potrebna kao i mojoj kolegici Vesni Đapić –njen trud je poseban, kao što je i ona sama – posebna!

Na kraju zahvala svim ljudima koji su mi davali podršku, kao i mojoj obitelji, a svima koji se vole igrati sa životima naših građana ostavljam za razmišljanje jedno pitanje: A kome ostaviti grad? (Siniša Glavašević)

Ova odluka je isključivo moja, žao mi je samo nešto više od 12.500   ljudi kojima se ne pružaju prilike zbog par ljudi koji se „kunu“ kako vole naš grad! Zar ga stvarno vole? Ljudi su ti koji trpe u ovoj situaciji dok se političari – pozicioniranju – sami za sebe.

Volimo Novu Gradišku!!!

Mirela Glavaš (bivša zamjenica gradonačelnika grada Nova Gradiška)

Share
 

Komentari  

 
#3 equguraxolev 2019-04-25 06:21
[obrisano][obri sano]theprettyg uineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin Amoxicillin 500mg hrr.nuhy.cajtung.com.rts.jr [obrisano][obri sano]theprettyg uineapig.com/amoxicillin/
Citat
 
 
#2 Aleisha 2018-11-04 08:38
I see you don't monetize your page, don't waste
your traffic, you can earn additional bucks every month.

You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

Feel free to surf to my blog post; BestErma: [obrisano]s[obr isano]FollowLas hawnda.blogspot.se
Citat
 
 
#1 Paula 2018-10-24 02:42
When someone writes an article he/she maintains the
image of a user in his/her brain that how a user can understand it.
Therefore that's why this post is amazing. Thanks!


Here is my weblog ... Genia: [obrisano][obri sano]opera.com/
Citat
 

Dodaj komentar

Sigurnosni kod
Osvježi

Kolumne: Mario Filipi, dipl. pol.

Hrvatska i svijet
Kolumne: Mario Filipi

Kolumne: Prof. Ante Gradiška

Caro diario!
Kolumne: Prof. Ante Gradischa

LAG Zapadna Slavonija
 
Otvoren novi caffe bar u Benkovićevoj 16
 

Pomozite pronaći nestale

Klikni za više informacija
Nacionalna evidencija nestalih osoba