BRODSKO-POSAVSKA ŽUPANIJA PDF Ispis E-mail
Autor BPŽ   
13. lipnja 2018.

Brodsko-posavska i službeno bez mina

Ministar Davor Božinović sa suradnicima posjetio je 11. lipnja Brodsko-posavsku županiju. Ovom prigodom posjetio je „Dane otvorenih vra ta“PU Brodsko-posavske, čiji su pripadnici pokazali niz vježbi za postupanje u kriznim situacijama. Nakon toga ministar se zaputio u zgradu Brodsko-posavske županije gdje je županu Danijelu Marušiću svečano uručio Potvrdu o  isključenosti Brodsko – posavske županije iz minski sumnjivog prostora,.

Uz nazočnost ministra unutarnjih poslova dr. sc. Davora Božinovića, župana Brodsko-posavske županije Danijela Marušića, prdsjednice Upravnog vijeća HCR-a Đurđe Adlešič, ravnatelja HCR-a Zdravka Modrušana i ostalih dionika protuminskog sustava, uz prigodna obraćanja, nazočnima je prezentiran proces rješavanja minskog problema Brodsko – posavske županije.

Podsjetimo, Brodsko-posavska županija je cijelo vrijeme uključena u proces razminiranja, a posebno u razminiranje poljoprivrednog zemljišta kroz projekt „Razminiranje poljoprivrednih površina na području Brodsko-posavske županije" iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske 2014.-2020. u okviru mjere 05 "Obnavljanje poljoprivrednog proizvodnog potencijala narušenog elementarnim nepogodama i katastrofalnim događajima te uvođenje odgovarajućih preventivnih aktivnosti", podmjere 5.2. „Potpora za ulaganja u obnovu poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala narušenog elementarnim nepogodama, nepovoljnim klimatskim prilikama i katastrofalnim događajima", operacije 5.2.2. „Razminiranje poljoprivrednog zemljišta".

Natječaj je raspisala Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, a prihvatljivi korisnici su bile jedinice područne (regionalne) samouprave Republike Hrvatske na čijem području postoji minski sumnjiva poljoprivredna površina.

Sredstva potpore osigurana su iz proračuna Europske unije i državnog proračuna Republike Hrvatske, od čega Europska unija kroz Europski poljoprivredni fond za ruralni razvoj  85 % udjela, a Republika Hrvatska 15 % udjela. Tako je za realizaciju ovog projekta korisniku, Brodsko-posavskoj županiji, dodijeljeno  4.524.106,25 kn.

Realizacijom ovog projekta na području naše županije očišćeno je od mina 857,425 m2 poljoprivrednih površina,od toga 223.725 m2 pretraživanjem,a 633.700 m2 direktnim razminiranjem.

Naprijed navedeno smo obavili uz stručnu pomoć HCR-a, a nakon provedenog postupka javne nabave odabrali izvođače poslova razminiranja te oslobodili od minsko- eksplozivnih sredstava navedene poljoprivredne površine.

 

U proteklih 23 godine je što općim izvidom i direktnim razminiranjem cijelo područje Brodsko-posavske županije oslobođeno od mina.

18061113550251
18061113550605
18061113551231
18061113551855
180611135459527
37466bp potvrda web
38834bpž zajedn web
80615bp mina web
1/8 
start stop bwd fwd

Brodsko-posavska i službeno bez mina

Ministar Davor Božinović sa suradnicima posjetio je 11. lipnja Brodsko-posavsku županiju. Ovom prigodom posjetio je „Dane otvorenih vra ta“PU Brodsko-posavske, čiji su pripadnici pokazali niz vježbi za postupanje u kriznim situacijama. Nakon toga ministar se zaputio u zgradu Brodsko-posavske županije gdje je županu Danijelu Marušiću svečano uručio Potvrdu o  isključenosti Brodsko – posavske županije iz minski sumnjivog prostora,.

Uz nazočnost ministra unutarnjih poslova dr. sc. Davora Božinovića, župana Brodsko-posavske županije Danijela Marušića, prdsjednice Upravnog vijeća HCR-a Đurđe Adlešič, ravnatelja HCR-a Zdravka Modrušana i ostalih dionika protuminskog sustava, uz prigodna obraćanja, nazočnima je prezentiran proces rješavanja minskog problema Brodsko – posavske županije.

Podsjetimo, Brodsko-posavska županija je cijelo vrijeme uključena u proces razminiranja, a posebno u razminiranje poljoprivrednog zemljišta kroz projekt „Razminiranje poljoprivrednih površina na području Brodsko-posavske županije" iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske 2014.-2020. u okviru mjere 05 "Obnavljanje poljoprivrednog proizvodnog potencijala narušenog elementarnim nepogodama i katastrofalnim događajima te uvođenje odgovarajućih preventivnih aktivnosti", podmjere 5.2. „Potpora za ulaganja u obnovu poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala narušenog elementarnim nepogodama, nepovoljnim klimatskim prilikama i katastrofalnim događajima", operacije 5.2.2. „Razminiranje poljoprivrednog zemljišta".

Natječaj je raspisala Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, a prihvatljivi korisnici su bile jedinice područne (regionalne) samouprave Republike Hrvatske na čijem području postoji minski sumnjiva poljoprivredna površina.

Sredstva potpore osigurana su iz proračuna Europske unije i državnog proračuna Republike Hrvatske, od čega Europska unija kroz Europski poljoprivredni fond za ruralni razvoj  85 % udjela, a Republika Hrvatska 15 % udjela. Tako je za realizaciju ovog projekta korisniku, Brodsko-posavskoj županiji, dodijeljeno  4.524.106,25 kn.

Realizacijom ovog projekta na području naše županije očišćeno je od mina 857,425 m2 poljoprivrednih površina,od toga 223.725 m2 pretraživanjem,a 633.700 m2 direktnim razminiranjem.

Naprijed navedeno smo obavili uz stručnu pomoć HCR-a, a nakon provedenog postupka javne nabave odabrali izvođače poslova razminiranja te oslobodili od minsko- eksplozivnih sredstava navedene poljoprivredne površine.

U proteklih 23 godine je što općim izvidom i direktnim razminiranjem cijelo područje Brodsko-posavske županije oslobođeno od mina.

Share
 

Dodaj komentar

Sigurnosni kod
Osvježi

Kolumne: Mario Filipi, dipl. pol.

Hrvatska i svijet
Kolumne: Mario Filipi

Kolumne: Prof. Ante Gradiška

Caro diario!
Kolumne: Prof. Ante Gradischa

LAG Zapadna Slavonija
 
Otvoren novi caffe bar u Benkovićevoj 16
 

Pomozite pronaći nestale

Klikni za više informacija
Nacionalna evidencija nestalih osoba