OPĆINA REŠETARI PDF Ispis E-mail
Autor Franjo Samardžić   
24. svibnja 2019.

Iako su u Općinskom vijeću ljudi iz različitim stranka  odluke se donese jednoglasno

 

Godinama već, na obilježavanju Dana općine Rešetari,  gosti ističu  tu općinu  kao primjer  izuzetno dobrog funkcioniranja  predstavniče i izvršne vlasti. Potkrepljuju  to  brojnim projektima koje je Općina realizirala u proteklim godinama što ju je svrstalo među rijetke općine u Hrvatskoj koje imaju  kompletno riješenu komunalnu infrastrukturu. Ono što treba istaknuti  je  rad Općinskog vijeća.  Kako je na svečanoj sjednici  Vijeća istaknula  predsjednica Milka Perković, da premda u vijeću sjede ljudi koji pripadaju različitim strankama i ideologijama, odluke su donesene jednoglasno.

Evo što je kazala Milka Perković, predsjednica Općinskog vijeća.

Poštovane dame i gospodo,cijenjeni gosti i uzvanici,dragi prijatelji.

Zadovoljstvo mi je, a i čast,  pozdraviti Vas u ime vijećnica i vijećnika Općine Rešetari te u svoje osobno ime, otvarajući ovu svečanu sjednicu povodom obilježavanja Dana Općine Rešetari. Hvala Vam što ste s nama u ovako iznimnom danu za svaku Općinu pa tako i za Općinu Rešetari.

Stanovništvu osigurati život primjeren 21. stoljeću

Svečano je danas u našoj općini, ali i prigoda je to, prije svega nas koji vodimo općinu, da se malo osvrnemo unazad i analiziramo proteklo vrijeme za koje smatram da smo dobro radili, napravili veliki iskorak u svim pravcima razvoja trudeći se ispuniti očekivanja  svojih stanovnika, a isto tako i onih koji su nam općinu ostavili u nasljedstvo. Bez obzira na problematiku s kojom se susrećemo i na ne tako veliki izvorni proračun, zahvaljujući ogromnom zalaganju i znanju maloga tima zaposlenih na čelu sa načelnikom Zlatkom Agom, nismo posustali, već smo definirane i zacrtane ciljeve nastojali i realizirati. Puno je toga učinjeno i puno započeto, ali je pred nama  još dosta  projekata. Ima  uzrečica koja kaže „uvijek se može bolje i više“  i te uzrečice ćemo se pridržavati i ubuduće nastojeći osigurati našem stanovništvu što kvalitetniji i sadržajniji život primjeren 21 stoljeću.

O planovima i projektima  ću  prepustiti  da govori naš  načelnik.

Sve odluke, pa i one nepopularne, su bile usmjerene na bolji  sadašnji  i budući  život  stanovništva

Vijeće, kojem sam predsjednica i koje je evo,već na pola svoga mandata, održalo je šest redovnih i jednu tematsku sjednicu. Sve sjednice su odrađene korektno i uljuđeno, tako da mi ih nije bilo teško voditi. Odaziv vijećnika na svim sjednicama je bio gotovo stopostotan. Raspravljali smo i donijeli niz zaključaka i odluka u skladu sa zakonima, potrebnih za pravilan  i ozbiljan rad naše općine. Vjerojatno su neke bile i nepopularne, ali vrijeme će pokazati koliko su bile bitne za pravilno obavljanje djelatnosti, punjenje proračuna i svakodnevni život mještana, a isto tako i za stvaranje zdravih temelja budućim generacijama. Premda u Vijeću sjede ljudi koji pripadaju različitim strankama i ideologijama, odluke su donesene jednoglasno.  To govori da je pri njihovom donošenju u našim promišljanjima uvijek bio čovjek, odnosno stanovnik naše općine, njegov život sada i ubuduće. Zahvaljujem mojim vijećnicima na ozbiljnosti u radu, prihvaćenoj odgovornosti i povjerenju koje su im mještani ove Općine dali svojim glasovima na lokalnim izborima. Hvala i načelniku Općine gospodinu Zlatku Agi, njegovom zamjeniku  Željku Kolakoviću Željku, te svim djelatnicima Općine na dobroj i plodnoj suradnji za koju sam sigurna da će i ubuduće takva biti.

Zahvala dobitnicima  općinskih priznanja

Iskrene čestitke i zahvale upućujem dobitnicima javnih priznanja Općine Rešetari koje već tradicionalno dodjeljujemo povodom Dana Općine, jer su svatko na svome području djelovanja doprinijeli izgradnji Općine, njenom razvoju te promicanju njenog ugleda.

Poštovane mještanke i mještani Općine Rešetari, čestitam vam Dan Općine i zahvaljujem svima onima koji su se na bilo koji način uključili u njen rad  bilo pohvalama ili  kritikama, jer i svaka konstruktivna kritika je dobrodošla. Naša Općina je vrijedna svih naših napora i truda.

Još jednom, sve vas prisutne pozdravljam, želim vam ugodan boravak u mojoj Općini i proglašavam ovu svečanu sjednicu Općinskog vijeća otvorenom.

Hvala vam lijepa i svako dobro vam želim i u poslovnom  i u privatnom životu - kazala je Milka Perković

Share
 

Dodaj komentar

Sigurnosni kod
Osvježi

Kolumne: Mario Filipi, dipl. pol.

Hrvatska i svijet
Kolumne: Mario Filipi

Kolumne: Prof. Ante Gradiška

Caro diario!
Kolumne: Prof. Ante Gradischa

LAG Zapadna Slavonija
 
Otvoren novi caffe bar u Benkovićevoj 16
 

Pomozite pronaći nestale

Klikni za više informacija
Nacionalna evidencija nestalih osoba